K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací o cookies
Kompresní podkolenky

Sportovní ponožky

Sportovní ponožky

Sportovní ponožky a podkolenky

Informace o produktech, použitých materiálech a další zajímavosti 


Sportovní ponožky

Kdo má rád pohodlí, jistě ocení na speciální sportovní aktivitu určitý druh sportovních ponožek. Vybrat mezi sportovní ponožkou nebo sportovní podkolenkou nebude asi těžké, ale určitě nezapomeňte zohlednit, na který sport vyrážíte. Speciální vlákna, ochranné zóny či elastické bandáže jsou vymožeností sportovních ponožek vyvinuté právě pro daný typ sportovní činnosti. Není rozdíl jen v barvě, ale nejčastěji v materiálu z kterého je vyrobena. Jdete-li na horskou tůru, trekingové ponožky budou ty nejlepší, na běh nezapomeňte sportovní ponožky běžecké a mohli bychom pokračovat.

Velice záleží do jakého počasí – klima se chystáte. Zda budete oblékat sportovní ponožky v létě či v zimě. Pro jarní a letní podnebí se vyrábějí sportovní ponožky lehké, tenké, vyrobené z materiálů vhodných do teplejšího počasí použitím technologie TRANSFOR a AIRCOND. TRANSFOR je kombinovaný systém pletení sportovních ponožek, který vytváří v sportovní ponožce odlehčený jednovrstvý úplet a partie nejvíce zatěžovaných oblastí ponožek jsou zesílené druhou vrstvou. Tento systém se používá zejména pro sportovní ponožky do teplého počasí. Ve spojení s vhodnými materiály lze použít i do chladného počasí. AIRCOND je systém pletení, který vytvoří v celé sportovní ponožce mnoho drenážních kanálků. Ta zabezpečuje výrazně lepší cirkulaci vzduchu a odvod vlhkosti a potu od pokožky. Spojení těchto technologií podporuje přirozený proces ochlazování těla za současného udržení Vaší pokožky suché. Elastické vlákno v celé sportovní ponožce zajišťuje dokonalou přilnavost k noze a zabraňuje shrnování sportovní ponožky. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky a Achillovy paty jsou zesílené dvojitou vrstvou materiálu. Na zimu se vyrábějí sportovní ponožky z materiálů vhodných do chladnějšího počasí s použitím technologie HARDTECH a AIRCOND. HARDTECH je systém pletení , který vytvoří v celé sportovní ponožce dvouvrstvou ochranu. Partie nejvíce zatěžovaných oblastí sportovní ponožky jsou zesílené třetí přidanou vrstvou materiálu pro delší trvanlivost a pohodlí. Tento systém se používá do sportovních ponožek do chladného počasí. Spojení těchto technologií Vás ochrání před prochladnutím a udrží Vaší pokožku suchou. Elastické vlákno v celé ponožce zajišťuje dokonalou přilnavost k noze. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky a Achillovy paty jsou zesílené dvojitou, případně trojitou vrstvou materiálu.

Sportovní ponožky a podkolenky lyžařské a snowboardové

Tento druh sportovních ponožek a podkolenek je navržen speciálně pro potřeby lyžařů a snowboardistů. Díky použitým materiálům a technologií HARDTECH a AIRCOND sportovní ponožky zajišťují transport potu od pokožky a tím udrží Vaší nohu v suchu. Vytvořené vzduchové kanálky uvnitř vláken vytváří tepelnou izolaci. Lýtková část je elasticky zpevněna, aby se zabránilo nepříjemnému shrnování ponožky. Jemný šev špičky a lehký svěr lemu poskytuje skvělý komfort při lyžování. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky, Achillovy paty a holenní kosti jsou zesílené trojitou vrstvou materiálu, která tvoří tlumící vrstvu před otlaky.
V současné době neustálého zlepšování a vyvíjení nových technologií potkalo i sportovní ponožky zdokonalení jejich tvaru. Ukázalo se jako velice vhodné vyrobit a konstrukčně přizpůsobit ponožku na levou a pravou nohu. Za pomocí tvarového úpletu, který kopíruje tvar nohy, se v současné době rozlišují za pomocí symbolu R a L zvláště trekingové, ale i jiné sportovní ponožky.

Většina lidí zvyklých na bavlněné ponožky se možná bude bát přejít na sportovní ponožky, které jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Na běžné nošení je bavlna samozřejmě v pořádku. Koneckonců bavlna je materiál nesmírně příjemný pro tělo, zároveň je také prodyšný, takže pokud neočekáváte silné pocení, na relaxaci je oblečení z tohoto materiálu více než vhodné. Pro sportovní výkony, ať by se mělo jednat o cyklistiku, turistiku nebo třeba tenis jsou ale sportovní ponožky vhodné. Právě na sportovní ponožky se totiž často využívají polyamidy nebo elastomery, a to především na paty a špičky ponožek, kde fungují jako výrazné zpevnění. I při prudkých pohybech nebo dlouhodobém nošení se tak nemusíte bát, že se Vám na ponožkách udělají díry, jako se to často stává, pokud chvíli nosíte bavlněné ponožky.